I Dzień Otwarty OSP Bieruń Nowy

1

I Dzień Otwarty OSP Bieruń Nowy za nami

Edukacja najmłodszych jak i tych trochę starszych jest bardzo istotna, ponieważ to właśnie oni już niebawem być może zapobiegać będą pożarom, niebezpieczeństwom i ratować będą ludzkie życie. Taki właśnie był główny cel edukacyjny dzisiejszego wydarzenia jaki był Dzień Otwarty OSP Bieruń Nowy. W czasie trwania dzisiejszego dnia otwartego dzieci, młodzież, oraz dorośli mieli możliwość zapoznać się i sprawdzić jak działa sprzęt strażacki wykorzystywany przez naszą jednostkę na terenie naszej gminy, obejrzeć wyposażenie pojazdów, porozmawiać ze strażakami, pytań o sprzęt oraz naszą działalność było tak dużo że trudno było odpowiedzieć na nie wszystkie jednak mamy nadzieje że każda odpowiedz zaspokoiła ciekawość każdego z Was. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się pojazd specjalny wszędołaz którego możliwości można było sprawdzić podczas przejażdżki. Było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane w naszej jednostce. Przyznać musimy że frekwencja przerosła nasze oczekiwania, było was tak wielu że częstym widokiem były kolejki aby zobaczyć samochód specjalny od środka. Serdecznie dziękujemy strażakom którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w organizacje tego wydarzenia, szczególnie podziękowania dla OSP Czarnuchowice za możliwość udostępnienia i pokazania pojazdu specjalnego wszędołaz. Dziękujemy przede wszystkim Wam bo to dla was organizacja takich imprez ma sens. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby zacząć swoja przygodę ze strażą pożarna na spotkania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w każda sobotę o godzinie 15 to zaproszenie kierujemy dla osób poniżej 18 roku życia, natomiast osoby dorosłe zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17.00. Więcej zdjęć w galerii. 

 

1 P1080738 P1080724 P1080745 P1080757