Sprzęty

Pozostały sprzęt silnikowy

Pozostały sprzęt silnikowy typu: pilarki łańcuchowe, piły tarczowe, agregaty przenośne, pompy

Zobacz szczegóły

Pojazdy

OSP Bieruń Nowy posiada cztery pojazdy bojowe. Pojazdy posiadają dwa systemy wspomagające ich mobilność. Pierwszy to system ciągłego doładowywania akumulatorów zastosowany we wszystkich pojazdach, drugi to system stałego utrzymywania ciśnienia powietrza w układzie w pojazdach ciężarowych.

Zobacz szczegóły

Łączność

Ratownicy do efektywnego działania potrzebują dobrej komunikacji między sobą, dowódcą oraz dyspozytorem. Sprzęt ten można podzielić na radia nasobne oraz montowane w pojazdach lub budynkach. W kategorii został także dodany system powiadamiania i alarmowania.

Zobacz szczegóły

Pozostały sprzęt

Pozostały sprzęt ratowników który nie mógł być zakwalifikowany do pozostałych kategorii ale tak samo ważny i potrzebny.

Zobacz szczegóły

Przyczepy

JOT poza pojazdami posiada przyczepy: Agregat Prądotwórczy 110kW, Łódź płaskodenna Honda, dwie pompy oraz przyczepkę oświetleniową.

Zobacz szczegóły

Ratownctwo techniczne

Sprzęt ratownictwa technicznego jest sprzętem specjalistycznym wymagającym dużej wiedzy od ratowników. Sprzętem tym jest min.: sprzęt hydrauliczny, sprzęt pneumatyczny oraz narzędzia elektryczne (+ osprzęt)

Zobacz szczegóły

Sp. hydrauliczny

Sprzęt zasilany przez pompę hydrauliczną. Posiadamy 3 pompy które jednocześnie mogą zasilać oba narzędzia. Sprzęt głównie wykorzystywany podczas wypadków komunikacyjnych oraz katastrof. Sprzęt bardzo niebezpieczny - wymaga dużej wiedzy z dziedziny ratownictwa technicznego od ratownika. W kategorii umieszczony umieszczony sprzęt hydrauliczny wraz z akcesoriami.

Zobacz szczegóły

Sp. pneumatyczny

Sprzęt pneumatyczny ratownictwa technicznego. Pneumatyczny czyli do zasilanie tego sprzętu potrzebne jest sprężone powietrze

Zobacz szczegóły

Ratownictwo medyczne

Sprzęt medyczny służy do udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej podczas zdarzenia. Głównie używany podczas wypadków komunikacyjnych. W kategorii poza typowym sprzętem ratowniczym (medycznym) dodaliśmy sprzęt szkoleniowy z ratownictwa medycznego który także posiadamy.

Zobacz szczegóły

Sprzęt gaśniczy

Jednostka OSP Bieruń Nowy jest wyposażana w sprzęt, który pomaga i umożliwia efektownie działanie podczas akcjach ratowniczych. Miejscowe zagrożenia powodują, że jednostka jest ciągle doposażana w sprzęt który może być potrzebny. Sprzęt gaśniczy to głównie armatura wodna do podawania prądów wody lub piany - ew. pompowania,zasysania i przetaczania wody.

Zobacz szczegóły

Umundurowanie i ochrona osobista

Umundurowanie czyli ochrona osobista ratownika. Bardzo ważna rzecz podczas działań. Umundurowanie to musi nie tylko dawać ochronę strażakowi ale także komfort pracy, bo wówczas jego działania będą bardziej efektowne. Jest takie powiedzenie: "Dobry ratownik to żywy ratownik"

Zobacz szczegóły